اپراتورهای ایرانی به دو صورت سیم کارت های خود را عرضه می کنند. سیم کارت ها یا به صورت اعتباری و یا به صورت دائمی هستند. اگر علاقه دارید که آیا امکان تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری ایرانسل وجود دارد و یا چگونه می توانید این کار را انجام دهید پس با ما همراه باشید.

مزایای تبدیل سیم کارت ایرانسل به دائمی

ایرانسل به عنوان یکی از بزرگ ترین اپراتورهای کشور نیز برای مشتریان خود همین دو مدل سیم کارت را عرضه کرده است که هر کدام به نسبت دیگری مزایا و معایبی دارند. هزینه هر دقیقه تماس از سیم کارت دائمی ایرانسل ارزان تر از سیم کارت اعتباری است. البته این مسئله در مورد پیامک صدق نمی کند و هزینه پیامک به ازای هر کلمه در هر دو سیم کارت یکسان است.

در بخش اینترنت نیز بسته های عرضه شده عمومی برای هر دو سیم کارت یکسان است و ممکن است برای مشترکین دائمی بسته های ویژه ای در نظر گرفته شود. اما در صورت استفاده از اینترنت آزاد، مشتریان دائمی برای هر کیلوبایت مبلغ کمتری پرداخت خواهند کرد. اگر علاقه داشتید که ریز مکالمات خود را دریافت کنید مطلب آموزش دریافت ریز مکالمات ایرانسل به شما کمک خواهد کرد.

تجربه تیم مجموعه شارژ سبز نشان می دهد که، اگر چه کاربران در ابتدا بدلیل پیشنهادات و هدایای ویژه ایرانسل برای تبدیل به دائمی خوشحال و مسرور هستند اما پس از مدتی از کار خود پشیمان می شوند چون کاربر همچنان با محدودیت استفاده از خدمات تا اعتبار خود روبروست و فقط محدودیت های بیشتری برای خود خریداری کرده است.

نکاتی که پیش از تبدیل سیم کارت باید بدانید

ایرانسل همواره سعی کرده تا قیمت تبدیل سیم کارت های دائمی خود را کاهش بدهد و در ابتدا کاربران باید هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل را به مبلغ ۱۲۰ هزار تومان پرداخت می کردند که ایرانسل این مبلغ را به ۶۰ هزار تومان رساند. بعد از آن نیز با کاهش ۱۰ هزار تومانی هزینه تبدیل ایرانسل به دائمی به ۵۰ هزار تومان رسید و پس از آن هزینه پایه به ۳۵ هزار تومان تقلیل یافت. اما در حال حاضر هزینه پایه به مبلغ ۵۰ هزار تومان تغییر یافته است.

یکی از نکاتی که باید در تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل به آن توجه کرد این است که بسته‌های افزایشی موجود در سیم کارت اعتباری، پس از تبدیل سیم‌کارت، به حساب دائمی شما منتقل نمی‌شود. این مسئله در مورد شارژ نیز صادق است و شما بعد از تبدیل سیم کارت خود نمی توانید از شارژی که پیش از این در سیم کارت اعتباری خود داشتید استفاده کنید.

پس از ثبت درخواست این تبدیل در عرض ۱ ساعت و تا حداکثر ۲۴ ساعت انجام خواهد شد. هنگام ثبت درخواست تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل تا زمان دریافت پیامک تایید، اینترنت همراه سیم کارت را قطع نگه دارید.

تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل با پرداخت کامل

برای تبدیل سیم کارت ایرانسل دو روش وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم و  کد تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل را به شما می گوییم.

شماره گیری کد دستوری (USSD) : در این روش شما با شماره گیری کد تبدیل ایرانسل به دائمی #۷۰* می توانید درخواست خود را به منظور تبدیل سیم کارت خود ثبت کنید.

همینطور می توانید از کد دستوری #۹*۱*۵۵۵* برای ثبت درخواست خود استفاده کنید.

تماس با شماره ۷۰۰: با شماره گیری ۷۰۰ شما به بخش مشترکین ایرانسل متصل می شوید که میتوانید با شماره گیری شماره های ۷ و ۴ وارد بخش تبدیل سیم کارت شوید و بعد از آن با انجام دستورالعمل ها می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

بعد از انجام یکی از دو روش گفته شده هزینه این تبدیل از حساب شما کسر خواهد شد توجه نمایید باید شارژ در حساب شما وجود داشته باشد تا بتوانید این تبدیل را انجام بدهید.

هزینه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل

استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

استفاده از برنامه ایرانسل من نیز یکی از روش های دائمی کردن سیم کارت به حساب می آید. برای این کار کافی است که این اپلیکیشن را دانلود کنید. پس از ثبت نام و ورود به این اپلیکیشن با رفتن به بخش خدمات سیم کارت می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل

در بخش تبدیل به دائمی با مطالعه قوانین و پذیرفتن شرایط و انتخاب گزینه تبدیل به دائمی می توانید خط خود را تغییر دهید.

روش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل

البته برای این کار نیاز است که مبلغ هزینه تبدیل در حساب شما موجود باشد.

درخواست تبدیل سیم کارت با مراجعه به دفاتر ایرانسل

یکی دیگر از راه های تبدیل سیم کارت مراجعه به دفاتر ایرانسل و ثبت درخواست است. مدارک و شرایط تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل عبارت اند از:

  • حضور مالک
  • اصل کارت ملی
  • سیم‌کارت فعال
  • تکمیل و امضای فرم مربوطه

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز روش تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل از طریق کد ، اپ و حضوری را به شما آموزش دادیم و امیدواریم دیگر مشکلی در این زمینه نداشته باشید. میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را قبل و بعد از تبدیل سیم کارت خود را در بخش دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربر گرامی: پس از خرید بسته های چندکاربره، بلافاصله و فقط یکبار با کدهای #3*2*400* و #5*1*400* تماس گرفته تا بسته چندکاربره قبلی حذف و امکان فعالسازی بسته جدید فراهم گردد. جهت استعلام باقیمانده بسته با کد #1*2*2*400* تماس بگیرید.

X